Podněty k prožití postní doby

Rubrika

Diecézní katechetické centrum v Brně připravilo pro letošní postní dobu opět osvědčenou brožurku Malý průvodce postní dobou. Texty obsažené v průvodci jsou rovněž dostupné uživatelům mobilních zařízení s operačním systémem Android. Aplikaci „Malý průvodce postní dobou“ do smartphonu či tabletu lze vyhledat a stáhnout zdarma pomocí služby Google Play.

Vložil rudolf.stanek Ne, 18.Úno.2018 - 17:22

CSM Olomouc 2017, 4.den

Rubrika

Pátek 18.8. byl vyhrazen pouti. Po dopoledním programu jsme se vydali na pouť na Sv. Kopeček. Odpolední sluníčko pěkně pálilo  a my jsme mohli obtíže pouti obětovat na úmysl, který jsme si na jejím začátku zapsali. Po večerní mši sv. jsme se v noci vraceli zpátky do města.

Vložil jan.nekuda Pá, 18.Srp.2017 - 17:34

CSM Olomouc 2017, 3.den

Rubrika

Třetí den, čtvrtek 17.8., byl ve znamení přednášek na duchovní témata a odpoledních koncertů. Nový ostravský pomocný biskup Martin David ve své promluvě při mši svaté zdůraznil velkou sílu zdánlivě obyčejného života z víry - modlitba, mše sv., přijímání svátostí.

I jedni z nejmladších účastníků si setkání evidentně užívali.

Vložil jan.nekuda Pá, 18.Srp.2017 - 17:28

CSM Olomouc 2017, 2.den

Rubrika

Po včerejším příjezdu všech 6 500 přihlášených se rozběhl první den programu. Katecheze na pódiu, mše sv., a pak spousta přednášek a workshopů po celém městě. Večerní program pokračoval opět na pódiu svědectvím O. biskupa Kročila z Českých Budějovic a zakončen byl zpěvem loretánských litanií.

Všichni naši mladí farníci jsou v pořádku a velmi spokojení.

Organizace setkání je výborná, hlídkujícím policistům krátí dlouhou chvíli zpěv :-)

Vložil jan.nekuda St, 16.Srp.2017 - 22:48

CSM Olomouc 2017 1.den

Rubrika

Pošuko-Tvarožensko-Šlapanický dostavník SMRČBUS s kapacitou 80 nadšených mladých lidí dnes odpoledne v pohodě dorazil do Olomouce!

I vy se s celou rodinou můžete v sobotu vypravit na cestu, informace najdete zde: https://olomouc2017.signaly.cz/rubrika/den-s-rodinami

Vložil jan.nekuda St, 16.Srp.2017 - 09:05

Na co se ptát před volbami

Rubrika

V souvislosti s blížícími se volbami budeme stále častěji konfrontování s různými programy a předvolebními sliby. Přiložený materiál Národního centra pro rodinu nám může pomoci, na co je dobré se kandidátů ptát, případně jaké body v programech politických stran hledat.

Vložil jan.nekuda Po, 19.Čer.2017 - 08:37