Tip na prázdniny

Chcete tip na prázdninovou soutěž, při které můžete cestovat a poznávat naši diecézi? Zapojte se do poznávací hry Poklady brněnské diecéze, kterou připravilo Diecézní katechetické centrum k 240. výročí založení brněnské diecéze.

Do hry se mohou zapojit jednotlivci nebo skupiny (rodiny) bez rozdílu věku. Pro tuto hru je vybráno v brněnské diecézi 61 míst – architektonických, duchovních a dalších „pokladů“. V každém děkanství jde o 3 „poklady“: jedno poutní místo/kostel, jedno místo spojené s životem některé osobnosti a jednu další zajímavost. Počet děkanství v diecézi je 20, a proto je „pokladů“ celkem 60 + brněnská katedrála. To však zdaleka nejsou všechny „poklady“ brněnské diecéze! Proto může každý účastník hry do tabulky v „Cestovní kartě“ dopsat i svoje místo, které objevil, nebo které má rád a osobně ho považuje za „poklad“.

Principem hry je navštívit „poklady“ a získat k nim „klíče“. Klíčem je odpověď na „klíčovou otázku“, která je umístěna vždy na konkrétním místě u daného „pokladu“ (kostelní vývěska apod.). Kdo chce být zařazen do slosování o ceny, musí navštívit minimálně 9 pokladů, a to 3 poutní místa či kostely (v mapě symbol kostela), 3 osobnosti (v mapě symbol figurky) a 3 zajímavosti (v mapě symbol trojúhelníku), získat k nim „klíče“ (dopsat správné odpovědi do své „cestovní karty“) a odeslat kartu organizátorovi. Jeden z pokladů je uložen i na nedaleké Mohyle míru.

Informace, pravidla hry a podrobné podklady ke hře jsou k dispozici na stránkách http://biskupstvi.cz/poklady2017. Soutěž probíhá až do 31. října 2017.

Rubrika
Vložil rudolf.stanek St, 12.Črv.2017 - 19:12