Nadcházející pořad bohoslužeb

POŘAD BOHOSLUŽEB ŠLAPANICE U BRNA
od 12.05. do 19.05.2024 - 20. týden

den liturgická oslava / událost místo a čas úmysl mše sv.
12.05.
7. NEDĚLE VELIKONOČNÍ 07:00
Šlapanice
za živou a zemřelou rodinu
Šlapanice
na poděkování za dar života a víry a rodinu Matuštíkovu
za zemřelého Richarda Pokladníka a živou a zemřelou rodinu
13.05.
Panny Marie Fatimské 07:00
Šlapanice
za zemřelé dvoje rodiče a duše v očistci
14.05.
svátek sv. Matěje, apoštola 18:00
Šlapanice
za rentgenové oddělení a celý Masarykův onkologický ústav
15.05.
středa 7. velikonočního týdne 18:00
za zemřelou maminku a babičku Věru Musilovou
16.05.
svátek sv. Jana Nepomuckého, kněze a mučedníka 18:00
Ponětovice
mše sv.
17.05.
pátek 7. velikonočního týdne 18:00
Šlapanice
za rodinu Klímovu a Šmídkovu.
18.05.
sv. Jana I., papeže a mučedníka 07:30
Šlapanice
za živou i zemřelou rodinu, požehnání pro děti
19.05.
SLAVNOST SESLÁNÍ DUCHA SVATÉHO 07:00
za zemřelou maminku Marii Divokou
za Jarmilu Štěpánkovou a rodinu
za rodinu Zemanovu a Novákovu

OZNÁMENÍ

• Půl hodiny přede mši svatou je příležitost ke svátosti smíření.
  • Intence na druhé pololetí si můžete zapisovat přes rezervační systém na farních stránkách, přes aplikaci farnost do kapsy a nebo osobně v sakristii u otce Petra.
  • Na farních stránkách je odkaz na děkanství a poté kliknete na aktivity děkanství a dostanete se na stránky našeho děkanství. Kde se budou postupně zveřejňovat všechny akce v našem děkanství.
  • V měsíci květnu jsou májové pobožnosti v pátek a v sobotu vždy 30 minut přede mší svatou.
  • Na stolečku si můžete vzít letáček nedělní LITURGIE. Je to příprava na další neděli.
  • Na slapanice@dieceze.cz se můžete přihlašovat na farní pouť do Říma při Národní pouti za účasti našich biskupů od 26.3. - 1.4.2025. Podrobnosti jsou na nástěnce v kostele a na farních stránkách.
  • Na nástěnce a na farních stránkách máte pozvánku na pouť do Svaté země v 3.10. - 12.10. 2025. Kdo máte zájem, tak se prosím co nejdřív přihlaste na farní e-mail slapanice@dieceze.cz přihláška je zatím nezávazná. První záloha se bude platit až začátkem příštího roku. Děkujeme.
  • Srdečně vás už v předstihu zveme na další přednášku v rámci farního klubu seniorů s názvem "Vznik Bible a její význam". Koná se ve čtvrtek 16.5. 2024 v 17 hodin v kostele ve Šlapanicích. Provázet nás bude P. Petr Mareček, farář v Podolí.
  • Srdečně Vás zveme na farní brigádu v sobotu 25.5. od 8.30 h. na farních stránkách je odkaz, kde se prosíme zapište do tabulky. Moc děkujeme za váš čas a ochotu pracovat pro farnost.
  • Srdečně Vás zveme v neděli 2.6. 2024 od 14 h na 18. FARNÍ DEN od 14 h na farním dvoře ve Šlapanicích. Prosíme o modlitbu za počasí.
  • Poutník Jan Plotěný Vás zve  7.6. v 18.45 h na faře ve Šlapanicích na podívání o pěší pouti do Santiago de Compostela.
  • Ve čtvrtek 13.6. v 18 hodin bude ve šlapanickém kostele přednáška Kateřiny Lachmanové o blahoslaveném Carlo Acutisovi.  Zároveň přijede ostatek tohoto nového mladého světce, jehož úcta se šíří jako lavina, nejen mezi mladými lidmi a zůstane v našem kostele celý týden.
    Carlo Acutise přezdívají Boží ajťák, protože to byl moderní kluk se zájmem o počítače a fotbal, ale zároveň s velikou citlivostí a nadáním pro Boží věci. Zemřel v roce 2006 ve věku pouhých 15ti let na zákeřnou leukémii. Více se dozvíme právě na přednášce Katky Lachmanové 13.6.