Ohlédnutí za 13. farním dnem

První červnová neděle patřila tradičně farnímu dnu. První bodem jeho programu však bylo představení farního divadelního spolku HerKA, který vystoupil již v pátek 2.6. v kulturním domě v Bedřichovicích s hrou „Císařovna Rézi“ autora Zdeňka Palusgy. Pojednává o životě císařovny Marie Terezie a její rodiny. A Marie Terezie, jejíž 300. výročí narození si letos připomínáme, byla i hlavní postavou letošního farního dne, který začal v neděli 4.6. ve 14 hodin.

Vložil rudolf.stanek So, 10.Čer.2017 - 21:35

Pozvánka na 13. farní den

Srdečně Vás zveme na 13. farní den na téma "Velké věci Marie Terezie", který se uskuteční v neděli 4.6.2017 od 14 hodin na farním dvoře ve Šlapanicích. V programu připomeneme také letošní 240. výročí založení brněnské diecéze. V rámci farního dne proběhne též repríza hry "Císařovna Rézi" v podání farního divadelního spolku HerKA, a to v pátek 2.6.2017 v 19 hodin v kulturním domě v Bedřichovicích. Vstupné dobrovolné.

Vložil rudolf.stanek Po, 22.Kvě.2017 - 16:18

Premiéra farního divadelního souboru HerKA

Farní divadelní spolek HerKA vás zve na premiéru divadelní hry Císařovna Rézi, kterou sehraje v rámci divadelního festivalu Žně na Stodole ve čtvrtek 20. dubna 2017 v 19 hodin na Orlovně v Jiříkovicích.

Další reprízy pak budou 14. května v Kobylnicích, 2. června v Bedřichovicích (v rámci farního dne) a 3. června v Praci.

Vstupné dobrovolné. Plakátek a osoby a obsazení v příloze.

Vložil rudolf.stanek St, 19.Apr.2017 - 11:18

Zemřel kardinál Miloslav Vlk

V sobotu 18. března 2017 zemřel po těžké nemoci kardinál Miloslav Vlk, bývalý pražský arcibiskup. Ve společenství modlitby živého růžence za nemocné v naší farnosti jsme se modlili i za něj. Ať mu náš Pán dá lehké odpočinutí a odplatí mu všechno, co za svého života vykonal dobrého pro nás pro všechny, pro celou církev a také naši zem v době svobody i totality.

Vložil rudolf.stanek So, 18.Bře.2017 - 11:34

Pozvánka na přednášku

Jak můžeme pomoci našim dětem, aby byly šťastné? Takové a další otázky můžeme položit na setkání s vedoucím Střediska výchovné péče KOMPAS v Náchodě, terapeutem a výchovným poradcem Mgr. Petrem Voženílkem. Služba střediska Kompas se zaměřuje na pomoc dětem a mladým lidem, které mají problémy SAMI SE SEBOU (problémy s chováním, zvládání některých situací, problémy s kamarády, s rodiči a pod.) nebo na ně doléhají problémy z okolí.

Vložil rudolf.stanek Čt, 16.Bře.2017 - 20:18