Podněty k prožití postní doby

Diecézní katechetické centrum v Brně připravilo pro letošní postní dobu opět osvědčenou brožurku Malý průvodce postní dobou. Texty obsažené v průvodci jsou rovněž dostupné uživatelům mobilních zařízení s operačním systémem Android. Aplikaci „Malý průvodce postní dobou“ do smartphonu či tabletu lze vyhledat a stáhnout zdarma pomocí služby Google Play.

Průvodce nabízí pro každý všední den jeden duchovní impuls v podobě krátkého biblického citátu a jedné věty k zamyšlení. Úvodní myšlenky a krátká zamyšlení k jednotlivým nedělím napsal Mons. Pavel Konzbul, pomocný biskup brněnský.

Dalším zdrojem inspirace může být poselství papeže Františka k postní době 2018, které najdete na stránkách České biskupské konference.

Den modliteb a postu za mír ve světě

Svatý otec František ustanovil pátek 23. 2. 2018 jako zvláštní den modliteb a postu za mír ve světě a vyzval všechny lidi dobré vůle, aby se k němu připojili. Modlitební úmysl se týká všech zemí trpících válečnými konflikty a násilím, obzvláště pak Demokratické republiky Kongo a Jižního Súdánu. Více informací na stránkách ČBK.

Iniciativa 24 hodin pro Pána

Podle výzvy papeže Františka se také letos uskuteční iniciativa 24 hodin pro Pána, která se má konat každoročně z pátku na sobotu před 4. nedělí postní. V letošním roce jsou to dny 9. a 10. března.

V Brně bude v pátek 9. března 2018 v kostele sv. Maří Magdalény (Masarykova ulice) od 9.00 do 20.00 hodin příležitost ke sv. zpovědi. Současně bude vystavena eucharistie. Od 20.00 do 22.00 hodin pak proběhne v katedrále sv. Petra a Pavla Nikodémova noc (viz http://www.nikodemovanoc.cz), tj. chvíle ztišení, modlitby a další možnosti přijmout svátost smíření.

Požehnanou postní dobu vám přeje jáhen Ruda

Průvodce postní dobou
Rubrika
Vložil rudolf.stanek Ne, 18.Úno.2018 - 17:22