Naše farnice Tereza Buchtová se letos po 4 letech zúčastnila kulinářské olympiády, která se konala ve Stuttgartu. A vedla si velmi dobře. Po návratu jsme se jí zeptali, jak olympiáda probíhala. Terezka odpovídá:

„Soutěžila jsem ve dvou kategoriích, a to předem připravená kompozice, kterou jsem měla na téma Vesmír a získala jsem zlatou, ale přesné umístnění nevím. Každopádně v TOP 10 nejspíše jsem. A pak jsem soutěžila v live carvingu, kde jsem 3 hodiny vyřezávala ovoce a zeleninu a postoupila do finále. Finále bylo bodově velmi vyrovnané a tam jsem získala 1. místo společně s jedním závodníkem z Tchaj-wanu.

Ale co si hlavně odvážím a na co nikdy nezapomenu, je mnoho milých setkání, nepopsatelných momentů, chvil a neskutečně moc úžasných lidí. Děkuji všem, kteří mě jakkoliv pomáhali, podporovali, motivovali a připravovali na tuto největší kulinářskou soutěž.“

Terezko, gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší země, farnosti a obce.

Rudolf Staněk